Skip to main content
Powered by Transport for Greater Manchester

Транспортні оператори Великого Манчестера працюють разом, щоб підтримати прибулих з України, пропонуючи їм безкоштовний проїзд до кінцевого пункту призначення у Великобританії.

Усі громадяни України матимуть доступ до безкоштовного проїзду на Metrolink, на усіх поїздах національної залізниці National Rail та більшості автобусних перевезень у місті-регіоні протягом 48 годин після прибуття до Великобританії.

Громадянам України потрібно буде пред'явити свій український паспорт та посадковий талон або квиток, щоб мати право на безкоштовний проїзд з моменту їхнього прибуття до Великобританії для переїзду до обраного місця призначення протягом двох днів.

Для отримання додаткової інформації про послуги National Rail відвідайте сайт https://www.nationalrail.co.uk/ukr-travel.aspx.  

Щоб дізнатися більше про те, як місцева влада Великого Манчестера підтримує прибулих українців, перейдіть за посиланнями наведеними нижче:

Manchester
Bury
Rochdale
Salford
Stockport
Tameside
Trafford
Wigan

Інформацію про Український культурний центр м. Манчестера «Дніпро», який підтримує українську громаду міста та околиць, можна знайти на Facebook.


Пересування по Великому Манчестеру

Великий Манчестер складається з десяти міст у північно-західній Англії: Болтон, Бері, Олдхем, Манчестер, Рочдейл, Солфорд, Стокпорт, Тамсайд, Траффорд і Віган.

Як регіон, Великий Манчестер має велику, добре сполучену транспортну мережу. Існує кілька різних способів пересування по регіону, зокрема трамваєм, автобусом або залізницею, а також хороші велосипедні та піші сполучення. Нижче ми наводимо різні, доступні для вас варіанти пересування.

Трамвайна система Metrolink

Metrolink — це трамвайна система Манчестера, яка проходить через сім із десяти міст Великого Манчестера. У мережі - 99 зупинок, а служби працюють регулярно на всіх лініях.

Протягом тижня та по суботах Metrolink працює з 6 ранку до півночі, а в неділю – з 7 ранку до 23 години.

Пересуватися між трамвайними лініями легко, бо більшість маршрутів перетинаються в різних точках.

Metrolink network map June 2022

Як придбати квиток

Існує багато способів придбання квитка, а ціни на квитки визначаються зоною(ами), через яку ви подорожуєте/до якої ви подорожуєте. За зміну лінії не потрібно доплачувати додатково.

Способи придбання квитка включають:

 • TfGM магазини з квитками – Ви можете відвідати один з спеціальних магазинів TfGM, щоб отримати консультацію щодо подорожей або оплатити квиток готівкою або карткою (додаткову інформацію див. нижче).

 • Отримати get me there смарт-картку - Ви можете придбати різноманітні квитки та проїзні, зокрема автобусні, трамвайні та залізничні, онлайн на getmethere.com та зберігати їх на смарт-картці.
  Використання власного рахунку get me there ідеально підходить, якщо ви хочете заздалегідь придбати одноденний квиток або абонемент за допомогою комп’ютера, планшета або смартфона. Ви можете придбати квиток не пізніше ніж за 7 днів, і ваш квиток буде готовий на наступний день після його покупки. Скористайтеся розумним зчитувачем на трамвайній зупинці, щоб завантажити та активувати. Коли ви створюєте свій власний рахунок , ви можете подати запит на отримання картки get me there або додати іншу сумісну смарт-картку, наприклад пільгову картку, яку ви вже маєте.

 • Безконтактна оплата pay as you go – одну або декілька поїздок протягом одного дня або тижня можна оплатити за допомогою картки pay as you go або пристрію безконтактного платежу, торкаючись розумного зчитувача на зупинці при посадці і при прибутті. Ціни одноразової поїздки чи поїзки по проїзному будуть відповідно вирахувані.

Metrolink smart card reader

 • Мобільний додаток get me there - з його допомогою не потрібно купувати роздрукований квиток, просто скористайтеся телефоном або планшетом, щоб завантажити програму get me there, для того, щоб купити проїзні картки на вихідні, на 7 і на 28 днів для трамваїв Metrolink.

 • Квиткові автомати на трамвайних зупинках - оплата кредитною або дебетовою карткою (у тому числі безконтактною) або готівкою (здача надається) за дорослі, дитячі, пільгові та сімейні квитки на трамвай.

Увага: оплата за проїзд не здійснюється у трамваях.  Квиток потрібно придбати перед посадкою.

Усі трамваї та трамвайні зупинки Metrolink обладнані для людей на інвалідних візках.

Додаткову інформацію, включаючи карту мережі Metrolink та ціни на квитки, можна знайти за посиланням tfgm.com/metrolink.

Залізниця

Великий Манчестер та прилеглі райони з'єднані розгалуженою залізничною мережою.

У центрі Манчестера є три головні станції; Пікаділлі (найбільший), Вікторія та Оксфорд-роуд. Поїздки в інші райони та міста по всій країні здійснюються протягом дня кількома різними залізничними операторами.

Як придбати квиток

Залежно від того, куди і коли ви подорожуєте, придбати квиток заздалегідь може бути дешевше. Існує кілька різновидів квитків.

Ви можете оплатити квиток:

 • На вокзалі готівкою або карткою в касах або в квиткових автоматах. Якщо ви не  купили квиток на вокзалі, ви можете оплатити більшість квитків безпосередньо на поїзді готівкою або карткою.

 • Онлайн -- купуйте індивідуальні залізничні квитки, абонементи та комбіновані квитки на веб-сайтах залізничних компаній або в додатках для смартфонів. Виберіть свій квиток у планувальнику подорожей National Rail, а потім перейдіть за посиланнями, щоб купити квиток онлайн.

Попередні квитки дійсні лише на певний час і на певний сервіс. Існують також квитки в непіковий час, які дійсні для проїзду будь-яким сервісом після 9:30 ранку, або квитки для проїзду в будь-який час, які дійсні протягом дня.

Повну інформацію можна знайти за посиланням nationalrail.co.uk.

Автобус

Автобусна мережа Великого Манчестера надзвичайно розгалужена і охоплює всі десять районів.

Автобусні перевезення здійснюються з раннього ранку до пізньої ночі.

Автобусні перевезення здійснюють різні автобусні компанії. Регулярність та маршрут буде визначати який квиток вам потрібно придбати.

Як придбати квиток

Ви можете оплатити квиток:

 • В автобусі-- готівкою або безконтактно.

 • Онлайн -- за допомогою смартфона або програми оператора, також смарт-картою через getmethere.com або на веб-сайті оператора.

 • TfGM**магазини з квитками** -Ви можете відвідати один з магазинів TfGM, щоб отримати консультацію щодо подорожей або оплатити квиток готівкою або карткою (додаткову інформацію див. нижче).

Інформацію про різні автобусні компанії, які працюють у Великому Манчестері, та продажу квитків можна знайти за адресою tfgm.com/bus

Знижки та пільги

Якщо ви належите до категорії осіб, наведених нижче ;  до 18 років, старше 65 років або, якщо у вас є інвалідність, ви можете мати право на безкоштовний або пільговий проїзд. Будь ласка, зверніться до місцевої влади або відвідайте Український центр для отримання додаткової інформації.

Діти до 5 років подорожують автобусами, трамваями і потягами у Великому Манчестері безкоштовно. Для дітей старших 5 років проїзд платний.

Велоспорт і ходьба

У Великому Манчестері існує добре сполучення між районами для полегшення та безпечності здійснювати щоденні подорожі пішки або на велосипеді.

У даному регіоні діє схема прокату велосипедів: тепер можна орендувати велосипеди на кількох станціях уздовж Оксфорд-роуд, МедіаСіті та в Університеті Солфорда. Пізніше в році ця схема буде розширена за рахунок збільшення кількості велосипедів і станцій.

У Великому Манчестері також існує така схема як «бібліотека велосипедів», де ви можете взяти велосипед і записатися на безкоштовні уроки їзди на велосипеді.

Додаткову інформацію можна знайти за адресою beeactive.tfgm.com.

TfGM магазини продажі квитків

Купуйте широкий асортимент квитків на автобуси, потяги та трамваї, включаючи квитки для студентів та молоді. Ви можете придбати проїзні картки System One на цілий день, вихідні, 7-денні, 28-денні або річні подорожі, абонементи на трамвай Metrolink, квитки Wayfarer та квитки на автобус National Express. Ви можете знайти найближчий магазин з квитками відвідавши: www.tfgm.com/travelshops

Автобуси дальнього слідування

Автобусні перевезення -- це зручний і дешевий спосіб подорожувати між містами та на великі відстані. Ряд приватних автобусних операторів обслуговують регіон.

Головним пунктом відправлення автобусних перевезень є автобусний вокзал Чорлтон-стріт у центрі Манчестера.

National Express є найбільшою автобусною компанією у Великобританії. Ви можете знайти інформацію про ціни та розклад на сторінці www.nationalexpress.com.

Megabus також пропонує дешеві автобусні подорожі між великими містами Великобританії. Більше інформації можна знайти за адресою https://uk.megabus.com.


Transport operators in Greater Manchester are working together to support Ukrainian arrivals by offering them free onward travel to their final destinations in the UK.

All Ukrainian nationals will be able to access free travel on Metrolink, all National Rail services and most bus and coach services in the city-region for up to 48 hours after arriving in the UK.

People will need to show their Ukrainian passport and a boarding pass or ticket to be eligible for the scheme, which remains in place from their first arrival to their chosen destination within two days.

For more information about National Rail services, visit National Rail enquiries.

For more information on how Greater Manchester’s local authorities are helping to support Ukrainian arrivals, visit the links below:

Manchester Council
Bury Council
Rochdale Council
Salford Council
Stockport Council
Tameside Council
Trafford Council
Wigan Council

Useful information can also be found on the Ukrainian Cultural Centre ‘Dnipro’ Manchester Facebook page, offering support to the Ukrainian community in the city and surrounding areas.


Travelling in Greater Manchester

Greater Manchester is made up of ten towns and cities in North West England: Bolton, Bury, Oldham, Manchester, Rochdale, Salford, Stockport, Tameside, Trafford and Wigan.

As a region, Greater Manchester has a large, well-connected transport network. There are multiple different ways to get around the region including by tram, bus or rail as well as there being good cycling and walking links. It is well connected and below we explain the different travel options available to you.

Metrolink

Metrolink is Manchester’s tram system and it runs across seven of the ten Greater Manchester towns and cities. There are 99 stops on the network, with services operating a high frequency across all lines.

During the week and on Saturdays, Metrolink runs from 6am until midnight, while on Sundays, it runs from 7am until 11pm.

Transferring between tram lines is easy to do, especially as most of the routes intersect at various points.

View a map of the Metrolink network

How to buy a ticket

There are many different ways to buy a ticket and ticket prices are determined by the zone(s) you are travelling through/to, it does not cost anything additional to change lines if required.

Options to purchase a ticket include:

 • TfGM travelshop – You can visit one of the TfGM travelshops to get travel advice or to pay for a ticket by cash or card (see below for further information).
 • get me there smart card - You can buy a range of tickets and travelcards, including bus, tram and train passes, online at getmethere.com and store them on a smart card.
 • Using a get me there account is perfect if you want to buy a day ticket or season ticket in advance using a computer, tablet or smartphone. You can buy a ticket up to 7 days in advance and your ticket will be available from the day after you buy it. Just use a smart reader at a tram stop to load and activate. When you create your account, you can request a get me there card or link another compatible smart card, such as a concessionary card you may already have.
 • Contactless pay as you go - If you are travelling for a single journey or for multiple journeys in one day or across a week, you can pay as you go by touching in and touching out at a smart reader on-stop using your contactless payment card or device. We’ll work out the adult single or travelcard prices for your journeys, up to a daily and weekly cap.
 • get me there mobile app - There's no need to buy a printed ticket, just use your phone or tablet to download the get me there app to buy weekend, 7-day and 28-day travelcards for Metrolink trams.

 • Ticket machines at tram stops - pay by credit or debit card (including contactless) or by cash (change given) for adult, child, concession and family tram tickets.

You cannot pay for a journey on the tram, and you must have a ticket before you get on.

All Metrolink trams and its tram stops are wheelchair accessible.

Further information including a map of the Metrolink network and ticket prices.

Rail

There is an extensive rail network, connecting all of Greater Manchester and surrounding areas.

In Manchester city centre, there are three main stations; Piccadilly (the largest), Victoria and Oxford Road. Services run to other areas and cities across the country, throughout the day, by a number of different rail operators.

How to buy a ticket

Depending on where and when you are travelling, it may be cheaper to purchase a ticket in advance. There are several different varieties of ticket.

You can pay for your ticket:

 • At the rail station by cash or card at the ticket office or ticket machines. If you can't buy a ticket at the station, you can pay for most tickets on the train by cash or card.
 • Online - Buy individual rail journey tickets, season tickets and combined tickets on rail company websites or smartphone apps. Select your ticket on the National Rail journey planner, then follow the links to buy online.

Advance tickets are valid for a specific time and service only. There are also off-peak tickets, which are valid for travel on any service after 9.30am, or anytime tickets which are valid for any service throughout the day.

You can find full details of services at nationalrail.co.uk.

Bus

Greater Manchester’s bus network is extremely extensive and covers all ten districts.

Services operate from early in the morning until late at night.

Bus services are operated by different bus companies, so depending on which service you are planning to use, and how regularly, this will determine which ticket is best suited for you.

How to buy a ticket

You can pay for your ticket:

 • On board – using cash or contactless.
 • Online – using your smartphone or via the operator app, alternatively you can add products to a smart card via getmethere.com or the operator website.
 • TfGM travelshop – You can visit one of the TfGM travelshops to get travel advice or to pay for a ticket by cash or card (see below for further information).

Information on the different bus companies which operate in Greater Manchester, and their ticketing.

Cycling and Walking

In Greater Manchester, we are connecting up every area and community to make it easier and safer for people to travel on foot or by bike for everyday trips.

There is a cycle hire scheme in the region, with hire bikes now available from multiple stations along Oxford Road, MediaCity and at the University of Salford.

The scheme will be expanding later this year with more bikes and more stations.
There are also various ‘bike library’ schemes across Greater Manchester where you are able to borrow a bike and sign up to free cycling lessons.

More information about cycling and walking schemes.

TfGM Travelshops

Buy a wide range of tickets for buses, trains and trams, including tickets for students and young people. You’ll find System One travelcards for all-day, weekend, 7-day, 28-day, or annual travel, Metrolink tram season tickets, Wayfarer tickets, and National Express coach tickets.

Find a travelshop near you.

Coach services

Coach travel offers a convenient and cheap way to travel between cities and across longer distances. A number of private coach operators serve the region.

The main departure point for coach services is from Chorlton Street Coach Station in Manchester city centre.

National Express is the largest coach company in the UK and you can find information on prices and timetables at www.nationalexpress.com.

Megabus also offer cheap coach travel between major cities in the UK. More information can be found at uk.megabus.com.